ملی پوش شطرنج نابینایان: این رشته بخشی از زندگی ام است

ایرنا – دارنده مدال طلای شطرنج بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا گفت: تحصیلاتم تا سطح دکترا است اما میزان تاثیرگذاری آن در زندگی به اندازه شطرنج نبوده و فعالیت در این رشته به بخشی از زندگی ام تبدیل شده است.

 

«فریبا زنده بودی» که شطرنج خود را مدیون آموزش های «مجید باقری» دیگر عضو کم بینای تیم ملی می داند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر چند که در نوجوانی نحوه بازی با مهره های شطرنج را آموختم اما از قوانین این رشته هیچ اطلاعی نداشتم و آشناییم واقعی من با این رشته در کلاس باقری بود.
وی تصریح کرد: در یک جلسه 8 نفر از نابینایان در کلاس شطرنج او حاضر شدیم و این حضور موجب شد علاقه مندی من به این رشته دو چندان شود.
«زنده بودی» می گوید: از بین آن هشت نفر من مشتاقانه شطرنج را دنبال کردم و افزون بر راهنمایی های باقری از کتب و سایت های مربوط به این رشته بی بهره نبودم. تلاشم در نهایت به کسب عناوین قهرمانی، نایب قهرمانی و سومی ایران منجر شد.
او با بیان اینکه بازی های آسیایی جاکارتا نخستین تجربه بین المللی او بود یادآور شد: در نخستین تجربه بین المللی نتیجه درخشانی کسب کردم و توانستم یک نقره و یک مدال برنز انفرادی کسب کنم. همچنین در کنار فاطمه برقول و عاطفه نقوی در بازی های آسیایی، 2 مدال طلای تیمی در بخش زنان را به دست آوردیم.
وی که در گروه B2 رقابت های شطرنج نابینایان در میز مسابقه حاضر می شود، افزود: اگر زندگیم را به دو بخش تقسیم کنید بدون شک، بخش دوم که از 25 سالگی با شطرنج آشنا شدم برجسته تر خواهد بود. تحصیلات عالیه تا سطح دکترا دارم اما میزان تاثیر گذاری آن در زندگی ام به اندازه آشنایی با رشته شطرنج نیست.
عضو تیم ملی شطرنج نابینایان و کم بینایان با اشاره به فعالیت خود در رشته گلبال، خاطر نشان کرد: هیچ کدام از این رشته ها به اندازه شطرنج به من آرامش و اعتماد به نفس نمی دهد و به خاطر این مساله شطرنج بخشی از زندگی ام شده است.
دارنده مدال طلای بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در پایان تصریح کرد: در این مدت از آموزه های علی اکبر هدهدی، بهروز مرادی و شادی پریدر بهره های فراوانی بردم و جا دارد از آنان تشکر ویژه داشته باشم.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.