شایعه فتاح

از شایعه تا واقعیت؛ تصویرى از فتاح و یک عکاس که خبرساز شد!

به تازگی برخی کاربران با انتشار تصویری از رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) حاشیه‌هایی را برای وی به وجود آوردند.

 

پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از چهره‌های است که پس از سیل استان گلستان به سرعت به شمال کشور رفت و شخصا در میدان خدمت حضور پیدا کرد.

 

 

اما به تازگی برخی از کاربران با اتکا به یک تصویر، شایعه‌ای را به وی منتسب کردند.
 

1
 
 
اما واقعیت ماجرا چیست؟

 

 

خانمی که در تصویر حضور دارد فائزه کابلی عکاس باشگاه خبرنگاران جوان است، محمدحسین رنجبران مدیر کل روابط عمومی صدا و سیمای جمهوری اسلامی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش این ماجرا را روایت کرده است:

«این چند روز از دیدن تصاویر هموطنان عزیز سیل زده ام بسیار ناراحتم و هر چه می‌بینم غم و اندوه است، اما در میان این آلام حضور گرم مردم و مسئولان از قشر‌ها و تفکرات مختلف کمی از اندوه آدم کم می‌کند، چند روزه از مهندس فتاح عزیز تصویری منتشر میشه که در اون داره به خانمی که در آب گیر کرده کمک میکنه و همین کمکش هم باعث آسیب دیدن پای راستش میشه، دیروز زنگ زدم تا از او حالی بپرسم و خداقوتی بگم مثل همیشه با شعری شروع کرد:

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
سرزنش‌ها گر کند خار مغیلان غم مخور

گفت: الحمدالله بخیر گذشت، من کاری نکردم همکار خبرنگار شما داشت با رشادت کار می‌کرد که یکدفعه رفت سمت یک چاله بزرگ دیگه محرم و نامحرم رو کنار گذاشتم رفتم سمتش و کنترلش کردم من اندکی پام صدمه دید که مهم نیست اگر نمی‌گرفتمش با چادر و وسایلی که داشت نمی‌تونست خودش رو کنترل کنه و خطر خیلی جدی براش پیش می‌آمد. خدا رو شکر.

خداقوتی بهش گفتم و مثل همیشه از منش او کیف کردم و البته احساس غرور کردم از همکار خبرنگارم در گلستان که تا پای جانش برای اطلاع رسانی از وضع مردم مایه می‌گذاره. خداقوت به شما خانم خبرنگار متعهد.

برادر عزیزم مهدی ترابیان امروز پنج شنبه پیغام داد که این خانم ارجمند عکاس خبری باشگاه خبرنگاران جوان سرکارخانم کابلی است. به این خانم و همکاران جوانم در باشگاه از صمیم دل خداقوت میگم.».

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.