علی دهقانی رئیس کل دادگستری خوزستان

۲ محکوم به قصاص پس از ۳۰ سال در شوشتر به زندگی بازگشتند

رئیس کل دادگستری خوزستان خبر داد: با تلاش شورای حل اختلاف شهرستان شوشتر در استان خوزستان دو محکوم به قصاص پس از سی سال به زندگی بازگشت.

به گزارش آرمان آرا ، علی دهقانی گفت: با تاسی به پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» و همت اعضای شورای حل اختلاف شوشتر، اولیای دم پرونده پس از ۳۰ سال از قصاص گذشت کردند و زندگی دوباره به محکومین بخشیدند.

وی ادامه داد: به دلیل وسعت درگیری و تعداد بالای متهمین این نزاع‌های دسته جمعی، پرونده‌های متعددی در این خصوص در دادسرا و دادگاه تشکیل شد که رسیدگی قضایی به آن‌ها تا مدتی پیش ادامه داشت.

دهقانی افزود: باتوجه به اهمیت موضوع و وظیفه ذاتی شورای حل اختلاف در ایجاد اصلاح ذات البین، پرونده جهت حل و فصل ریشه‌ای به شورای حل اختلاف این شهرستان ارجاع شد که با دعوت از بزرگان و ریش سفیدان دو عشیره و برگزاری جلسات متعدد با حضور مدیران قضایی شهرستان، توافقات اولیه بین طرفین صورت گرفت.

رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار کرد: سرانجام اولیای دم با تاسی به پویش «به حرمت امام رئوف می‌بخشم» و به عشق و احترام این امام همام، پس از ۳۰ سال از قصاص گذشت کردند و با اعلام رضایت طرفین از تمامی متهمین و محکومین پرونده‌ها، دو عشیره در مراسمی با هم مصالحه کرده و پرونده منتهی به صلح و سازش شد.

دهقانی با قدردانی از تلاش و سعه صدر مصلحین اجتماعی اعم از سران، بزرگان و معتمدین طوایف، اعضای ستاد صبر و شورا‌های حل اختلاف و نیز عفو و بخشش اولیای دم که موجب ایجاد آرامش در جامعه می‌شود، از اولیای دم این پرونده برای گذشت در این پرونده تقدیر کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *