دادستان اندیمشک

رئیس دادگستری و دادستان اندیمشک تغییر کرد

در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان خوزستان و جمعی از مدیران و مسئولان این شهرستان، رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اندیمشک معرفی شدند.

 

به گزارش آرمان آرا علی دهقانی در ابتدای مراسم معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان اندیمشک، با بیان اینکه مردم این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند و مجاهدانه در برابر بمباران هوایی و حملات زمینی دژخیمان رژیم منحوس بعث ایستادند و از کیان ایران اسلامی مقتدرانه دفاع کردند، گفت: در روز‌های اخیر نیز شاهد خدمت رسانی مردم شریف این خطه به زوار ابا عبدالله الحسین (ع) بوده‌ایم.

وی در ادامه معنویت و اخلاق را دو رکن اساسی و پیش زمینه مدیریت مبتنی بر موازین اسلامی و ارزش‌های انسانی توصیف کرد و افزود: معنویت و اخلاق به عنوان جهت دهنده همه حرکت ها، فعالیت‌ها و خدمتگزاری‌های فردی و اجتماعی در راستای ایجاد امنیت و آرامش در جامعه یک ضرورت است.

وی با بیان اینکه اخلاق و معنویت مربوط به یک صنف خاص نسیت و همه صنوف مختلف و خدمت‌گزاران جامعه باید پایند به رعایت آن باشند، گفت: برای رسیدن به هدف باید ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص، ایثار، توکل ایمانی را در خود تقویت و در مجموعه تحت مدیریت ساری و جاری کنیم که نتیجه آن فضیلت هایی، چون خیرخواهی، کمک به دیگران و نیازمندان، شجاعت، اعتماد بنفس و دیگر خلقیات نیکو است.

دکتر دهقانی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی در قوه قضائیه و دادگستری استان بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، برطرف کردن موانع و عللی است که موجب ناخرسندی مردم از دستگاه قضایی می‌شود، افزود: احترام به کرامت مردم و مراجعان به دادگستری یکی از اولویت‌های اصلی و اساسی مورد تاکید رئیس قوه قضاییه به مدیران، قضات و کارکنان دستگاه قضایی است، ارتباط نزدیک با مردم و جامعه نخبگان، شنیدن مشکلات جامعه از زبان آنان و بررسی مشکلات و مسائل آنان در حوزه قضایی، موجب رضایت مندی مردم، افزایش سرمایه اجتماعی و احساس امنیت و آرامش در آنان می‌شود.

رئیس کل دادگستری خوزستان حمایت از سرمایه گذاری مشروع و سالم در فعالیت‌های اقتصادی شهرستان اندیمشک را خواستار شد و گفت: با توجه به موقعیت خاص این شهرستان و تلاقی آن با دو استان ایلام و لرستان، باید فعالیت‌های اقتصادی آن مورد توجه خاص مسئولین قضایی و اجرایی باشد.

دکتر هقانی در بخش دیگری از سخنان خود تسریع همراه با دقت و اتقان آراء در رسیدگی به پرونده‌های معوق و مسن را خواستار شد و افزود: باید با برنامه ریزی تلاش شود پرونده‌های مسن احصا ضمن رسیدگی به پرونده‌های روز و جریانی رسیدگی به آن پرونده‌ها در اولویت قرار گیرد تا حلاوت احقاق حق در در اطاله دادرسی و بستر زمان از بین نرود.

وی برخورد بدون ملاحظه با ناامن کنندگان نظم عمومی، کسانی که به امنیت مردم خدشه وارد می‌کنند را از مهم‌ترین مطالبات مردم شهرستان از مسئولان قضایی جدید دانست و تصریح کرد: پرونده جرایم سرقت‌های مسلحانه و خشن، جرایمی که در آن از سلاح استفاده می‌شود باید به صورت ویژه و با نظارت دادستان در مرحله تحقیقات تکمیل و به صورت فوق العاده در محاکم رسیدگی و برخورد قاطع صورت پذیرد.

در این آیین، از زحمات میثم سخنور رئیس سابق دادگستری تجلیل، کریم صحرایی دادستان سابق به عنوان رئیس جدید دادگستری و حسن سپهوند نیز به‌عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اندیمشک معرفی شدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *