جشن ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی در عربستان

مراسم شکوهمند روز ملی و جشن ۴۵ سالگی انقلاب اسلامی ایران با حضور معاون امیر منطقه ریاض، معاون تشریفات وزیر خارجه عربستان سعودی، مدیران و مقامات وزارت خارجه، تنی چند از مقامات نظامی محل، جمعی از مقامات دولتی، فرهنگی، رسانه‌ای و… سعودی، سفرا و دیپلمات‌های مقیم عربستان و نمایندگان سازمان‌های منطقه‌ای در “کاخ فرهنگ” منطقه “حی السفارات” شهر ریاض برگزار گردید. 

در این مراسم، سفیر کشورمان به ترسیم چارچوب سیاست‌های منطقه‌ای ایران پرداخت و اضافه کرد: کشور‌های منطقه می‌توانند با تشکیل یک مجمع گفتگوی منطقه‌ای بنای کار بلند مدتی را در منطقه پی ریزی نمایند. 

علیرضا عنایتی با اشاره به مناسبات ایران و عربستان طی ۶ ماه گذشته تاکید کرد که این روابط با سرعت و دقت به پیش می‌رود و ج. ا. ایران در ایجاد بنای همکاری مستحکم با پادشاهی عربستان جدی است. 

سفیر ایران در ادامه با محکومیت اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، بر لزوم مسئولیت پذیری جامعه جهانی در مواجهه با نسل کشی فلسطینیان تا کید کرد. 
در این مراسم گروه موسیقی سنتی “سروش مولانا” به اجرای قطعاتی از موسیقی فاخر ایرانی پرداخت. همچنین در حاشیه سالن برگزاری مراسم قطعاتی از صنایع دستی و اقلام فرهنگی سنتی کشورمان از جمله قلمکاری، میناکاری، تصاویر دیدنی از ایران و فرش‌های ایرانی نیز به نمایش درآمد. 

این اولین برنامه روز ملی کشورمان در ریاض بعد از سرگیری روابط دوکشور است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *