سازمان سنجش آموزش کشور

نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1403 اعلام شد + لینک نتایج

سازمان سنجش نتایج اولیه آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳ را منتشر کرد.

 

به گزارش آرمان آرا ، داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد برای مشاهده نتایج اولیه آزمون خود می‌توانند به درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند و آن دسته از افرادی که بر اساس محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر اقدام کنند.

برای مشاهده نتایج کنکور ارشد 1403 اینجا کلیک کنید

 دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی روز جمعه ۱۱ خرداد ماه منتشر می‌شود

این دفترچه شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها است و به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی را به دقت مطالعه کرده و با توجه به نتیجه اعلام شده از روز شنبه ۱۲ خرداد ماه تا پایان روز چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه نسبت به ثبت کدرشته محل‌های انتخابی حداکثر تا ۱۰۰ کدرشته‌محل اقدام کنند.

 

به داوطلبان توصیه می‌شود، قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود اطلاعیه‌های منتشر شده، توضیحات و اطلاعات مربوط به محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و… همچنین اطلاعات مندرج در بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه کرده و مد نظر داشته باشند.

متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این دسته از داوطلبان باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از روز شنبه ۱۲ خردادماه به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند و البته انتخاب رشته برای رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی با استفاده از کد دسترسی مندرج در کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون بطور مجزا و از طریق دانشگاه مذکور انجام می‌پذیرد.

 

اطلاعیه انتشار كارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته‌های تحصیلی در آزمون ورودی كارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1403

 

به اطلاع متقاضیان حاضر در جلسه آزمون ورودي مقطع كارشناسي‌ارشد ناپيوسته سال 1403 مي‌رساند، براي مشاهده نتايج اوليه آزمون خود مي‌توانند به درگاه اطلاع‌رساني سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمايند. براي دسترسي به نتيجه آزمون خود لازم است با یکی از روش‌های درج شماره پرونده، مشخصات شناسنامه‌اي (نام‌خانوادگي و نام، شماره شناسنامه و تاريخ تولد) يا رسید ثبت‌نامی خود را وارد نمايند. 

 

آن دسته از افرادی كه بر اساس محتوای كارنامه مذكور مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي در اين آزمون شده‌اند، لازم است مطابق مفاد اين اطلاعيه نسبت به دريافت دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) و همچنين تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي اينترنتي خود در موعد مقرر به ترتيب زير اقدام نمايند.
1- دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌ها است، از روز جمعه به تاريخ 1403/03/11 در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان قابل دريافت است.
2- به متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي توصيه مي‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) اقدام نموده و با توجه به نتيجه اعلام شده در كارنامه اعلام نتايج اوليه، كدرشته محل‌هاي مورد نظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه مرتب و پس از آن در فرم پيش‌نويس (نمونه‌اي كه به همين منظور در دفترچه راهنماي شماره 2 قرار دارد) درج نمايند و پس از اطمينان از صحت رشته محل‌هاي انتخابي خود، از روز شنبه به تاريخ 1403/03/12 تا ساعت 24:00 روز چهارشنبه به تاريخ 1403/03/16 با وارد كردن اطلاعات كارت اعتباري، شماره شناسنامه يا كد رهگيري كه در پايان ثبت‌نام اوليه توسط سيستم به متقاضی داده شده است (درج اين اطلاعات براي ورود به برنامه انتخاب رشته ضروري است) نسبت به ثبت كدرشته محل‌هاي انتخابي (حداكثر تا 100 كدرشته‌محل) و تكميل فرم مذكور اقدام نمايند. پس از تأئيد نهايي رشته‌هاي انتخابي توسط متقاضی، رسيد توسط سيستم در اختيار وی قرار داده خواهد شد، در غير اين صورت انتخاب رشته آنان تكميل نشده است.
3- متقاضیان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تكميل فرم انتخاب رشته، بندهاي ذيل را مشاهده مي‌نمايند كه در صورت علامت‌گذاري در يكي از اين موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده مي‌شود. هر زمان‌ مشخص‌ شود كه‌ متقاضی‌ حقايقي را عمدی يا سهوی كتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذيرفته‌شدن‌، حين‌ تحصيل‌ ‌و …) كه باشد، از پذیرش در اين آزمون‌ محروم‌ خواهد شد.
1-3- اطلاعات فوق (معدل كارداني و كارشناسي، رشته و محل تحصيل دوره كارشناسي و تاريخ فارغ‌التحصيلي) مورد تأييد است□
2-3- اطلاعات فوق (معدل كارداني و كارشناسي، رشته و محل تحصيل دوره‌كارشناسي و تاريخ فارغ التحصيلي) مورد تأييد نبوده و داراي مغايرت است
3-3- حداكثر تا تاريخ 1403/06/31 در مقطع كارشناسي فارغ‌التحصيلي خواهم شد فارغ‌التحصيل نخواهم شد
توضیحات:
الف- در صورتي كه متقاضیان بند 3-2 را علامت‌گذاري نمايند به آنها اجازه اصلاح و ويرايش معدل، دانشگاه محل تحصيل و تاريخ فراغت از تحصيل داده خواهد شد و پس از ويرايش اين موارد و تأييد آنها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده مي‌شود.
ب- متقاضیاني كه در رديف پذيرفته شدگان نهايي قرار بگيرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولي، داراي مغايرت معدل باشند با توجه به مصوبات و دستورالعمل‌هاي مربوط ابتدا از آنان ثبت‌نام مشروط به عمل خواهد آمد و پس از بررسی وضعیت علمی چنانچه نمره قبولی را نداشته باشند، قبولی آنان لغو خواهد شد. پس لازم است متقاضیان معدل خود را مطابق مفاد بند «يادآوري هاي مهم در رابطه با معدل» مندرج در صفحه 6 دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون مورد بررسي قرار دهند تا بين معدل اعلام شده به اين سازمان و معدلي كه به هنگام قبولي ارائه خواهند نمود، مغايرتي نداشته باشند.
ج- به اطلاع متقاضیان كدرشته امتحانی 1152 (مجموعه مدرسی معارف اسلامی) كه با توجه به مفاد كارنامه نتايج اوليه اين آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، مي‌رساند از آنجائيكه شرط ورود متقاضیان در كدرشته امتحاني مذكور به دانشگاه علاوه بر كسب نمره علمي لازم، احراز شرايط عمومي رشته مدرسي معارف اسلامي و نتيجه مصاحبه‌ معاونت آموزشي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها است، لذا اين دسته از متقاضیان لازم است علاوه بر داشتن شرایط فوق و همچنين شرايط و ضوابط مندرج در صفحات 46 و 47 دفترچه راهنماي ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) و شركت در آزمون مذکور ، حداكثر يك هفته پس از اعلام نتايج اوليه، براي طي مراحل پذيرش به درگاه اطلاع‌رساني معاونت آموزشي به نشاني: www.modaresi.nahad.ir مراجعه و ضمن ثبت‌نام در اين سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوي معاونت مذكور باشند. بديهي است عدم ثبت‌نام در اين سامانه به منزله انصراف از تحصيل در اين رشته تلقي مي‌شود. ضمناً در گزينش نهايي وضعيت علمي متقاضیاني كه مبادرت به تكميل فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اينترنتي خود در موعد مقرر ننمايند يا نتيجه مراحل مذكور از سوي معاونت مذکور به صورت عدم تایید به اين سازمان اعلام شود، مورد بررسي قرار نخواهد گرفت.
یادآوری‌های مهم:
1- توصيه مي‌شود، قبل از اقدام به تكميل نهايي فرم انتخاب رشته خود، توضيحات و اطلاعات مربوط به محل تحصيل، نوع دوره، ميزان شهريه و… همچنین اطلاعات مندرج در بخش پیوست‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته را مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.
2- سيستم انتخاب رشته، تا حدودي هوشمند پيش‌بيني شده كه در حد امكان خطاهاي احتمالي متقاضیان را در زمان انتخاب رشته اينترنتي به آنان تذكر دهد (به عنوان مثال: انتخاب كدرشته محلي كه متقاضی در آزمون آن شركت نكرده يا اينكه در گرايشي از گرايش‌هاي رشته امتحاني خود مجاز به انتخاب رشته نشده است و …) لذا لازم است متقاضیان نسبت به رفع خطاهاي داده شده اقدام نمايند.
3- متقاضیان مجاز به انتخاب رشته، ضروری است اطلاعيه‌هاي اين سازمان، دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي و شرايط و ضوابط ارگان‌هاي بورس دهنده و مؤسساتي كه به صورت شرايط خاص پذيرش مي‌نمايند را به دقت مطالعه کنند.
4- متقاضیان رشته‌محل‌هايی که شرايط خاص دارند، ضمن مطالعه دقيق شرايط و ضوابط اين گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداكثر 2 كدرشته محل از اين نوع كدرشته محل‌ها هستند. در اين مورد، اطلاعيه اين سازمان در خصوص معرفي شدگان چندبرابر ظرفيت و برنامه زماني مصاحبه و ساير مراحل گزينش از طريق درگاه اطلاع‌رساني سازمان ملي سنجش و ارزشيابي نظام آموزشي کشور در اواخر خردادماه منتشر خواهد شد.
تبصره: انتخاب كدرشته محل‌هاي تحصيلي دانشگاه‌هاي شاهد، غيرانتفاعي امام صادق (ع) و غيرانتفاعي خاتم از شرط محدوديت انتخاب 2 كدرشته‌محلِ رشته‌هايِ با شرايط خاص و بورسيه مستثني هستند.
5 – همه متقاضیان كدرشته‌هاي امتحاني 1131 (مطالعات جهان) و 1139 (مددکاري اجتماعي) كه مجاز به انتخاب رشته شده باشند باید براي اطلاع از زمان مصاحبه علمي به اطلاعيه‌ اين سازمان كه در اواخر خردادماه از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر مي‌شود، توجه نمايند.
6- با توجه به مصوبه يازدهمين جلسه شوراي سنجش و پذيرش دانشجو در دوره‌هاي تحصيلات تكميلي به تاريخ 1398/01/24، شركت در آزمون عملي و تشريحي در كدرشته هاي امتحاني 1350، 1351، 1352، 1356، 1357، 1358، 1360، 1362، 1364 و 1365 منحصراً براي متقاضیاني ضروری است كه بر اساس كارنامه نتايج اوليه در دوره‌هاي روزانه و نوبت دوم (شبانه) مجاز به انتخاب رشته باشند و تمايل به انتخاب رشته محل‌هاي دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) را در فرم انتخاب رشته خود داشته باشند. به عبارت ديگر براي متقاضیاني كه در دوره روزانه و نوبت دوم (شبانه) مجاز نشوند يا در فرم انتخاب رشته خود فقط رشته محل‌هاي دوره هاي غيرانتفاعي، پرديس خودگردان، پيام‌نور و مجازي را درج كنند يا براي انتخاب رشته محل‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي اقدام نمايند، آزمون عملي برگزار نخواهد شد. ملاك پذيرش در رشته محل‌هاي دوره هاي غيرانتفاعي، پرديس خودگردان، پيام‌نور، مجازي و دانشگاه آزاد اسلامي نمره كل نهايي بدون احتساب آزمون عملي و تشريحي حسب مورد در هريك از كد ضريب ها خواهد بود. متقاضیان مجاز به انتخاب رشته در دوره‌هاي روزانه و نوبت دوم (شبانه) براي اطلاع از زمان برگزاري آزمون‌هاي عملي، تشريحي و پروژه به اطلاعيه‌ اين سازمان كه در اواخر خردادماه از طريق درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان منتشر مي‌شود، مراجعه نمايند.
یادآوری 1: متقاضيان كدرشته‌هاي امتحاني داراي پروژه يا آزمون عملي گروه هنر شامل كدهاي 1350، 1351، 1352، 1356، 1357، 1358، 1360، 1362 ، 1364 و 1365 كه بر اساس كارنامه نتيجه، مجاز به انتخاب دوره‌هاي روزانه و نوبت دوم (شبانه) هستند در صورت تمايل به انتخاب كدرشته محل‌هاي مربوط به دوره‌هاي فوق در فرم انتخاب رشته باید در زمان انتخاب رشته به ازاي انتخاب هر پروژه يا آزمون عملي نسبت به پرداخت مبلغ 6/480/000 (شش ميليون و چهارصدو هشتاد هزار) ريال بابت هزينه برگزاري آزمون عملي از طريق كارتهاي عضو شتاب اقدام و سپس نسبت به انتخاب رشته عمل نمايند. لازم به توضيح است متقاضیاني مجاز به شركت در پروژه يا آزمون عملي رشته‌هاي امتحاني  فوق خواهند  بود  كه:
الف) براساس كارنامه نتايج اوليه در رشته و گرايش مربوط به دوره‌هاي روزانه و شبانه مجاز به انتخاب رشته شده باشند.
ب) هم‌زمان با انجام انتخاب رشته، علاقمندي خود را براي شركت در پروژه يا پروژه‌ها اعلام نموده و نسبت به پرداخت هزينه فوق براي هر پروژه اقدام نمايد. (متقاضیاني که علاقمندي خود را براي شركت در 2 يا 3 پروژه اعلام ‌نمايند، باید نسبت به پرداخت هزينه براي هر پروژه به مبلغ 6/480/000 (شش ميليون و چهارصدو هشتاد هزار) ريال اقدام كنند.
ج) كدرشته‌محل‌هاي پذيرش دوره‌هاي دوره‌هاي روزانه و نوبت دوم (شبانه) مربوط به هر پروژه يا آزمون عملي را در فرم انتخاب رشته خود درج نمايند.
یادآوری 2: در صورتي كه متقاضی مجاز به انتخاب رشته در دوره‌هاي روزانه و نوبت دوم (شبانه) در اين مرحله نسبت به اعلام علاقمندي و پرداخت هزينه اقدام نمايد ولي در تاريخ برگزاري پروژه يا آزمون عملي غايب جلسه آزمون باشد، نتيجه پروژه يا آزمون عملي براي وي بصورت نمره «0» صفر منظور شده و نمره كل نهايي متقاضی با اعمال نمره صفر «0» محاسبه خواهد شد.
7- متقاضیان لازم است براي اطلاع از اطلاعيه احتمالي اصلاحيه دفترچه راهنماي انتخاب رشته يا رشته‌هاي جديد تا پايان مهلت انتخاب رشته به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان مراجعه كنند تا در صورت صدور اين اطلاعيه از محتواي آن اطلاع حاصل نمايند.
8- آن دسته از متقاضیاني كه در تقاضانامه ثبت‌نامي براي انتخاب رشته‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و دانشگاه پيام‌نور، اعلام علاقمندي ننموده‌اند، در صورتي كه حداقل نمره علمي لازم را براي انتخاب رشته‌هاي اين دانشگاه‌ها كسب كرده باشند، در ذيل بند الف (مشخصات ثبت‌نامي) پيغامي را مبني بر امكان انتخاب اين رشته‌ها در كارنامه اعلام نتايج اوليه مشاهده خواهند نمود. لذا اين دسته از متقاضیان در صورتي كه علاقمند به انتخاب رشته‌هاي مربوط به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و دانشگاه پيام نور هستند، باید پس از واريز مبلغ 576/000 (پانصد و هفتاد و شش هزار) ريال بابت اعلام هر مورد علاقمندي به رشته‌هاي تحصیلی دانشگاه پیام‌نور یا مؤسسات غیرانتفاعی، از طريق سيستم اينترنتي و توسط كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب، نسبت به اعلام علاقمندي به انتخاب اين دانشگاه‌ها و مؤسسات اقدام نموده و سپس اين رشته‌ها را در فرم انتخاب رشته اينترنتي درج نمايند.
9- آن دسته از متقاضیان علاقمند به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مراكز و واحدهاي دانشگاهي دانشگاه آزاد اسلامي، باید پس از اعلام نتيجه اوليه آزمون و دريافت كارنامه، براي اطلاع از زمان و نحوه انتخاب رشته از تاريخ 1403/03/12به درگاه اطلاع‌رساني مرکز آزمون  دانشگاه آزاد اسلامی به نشاني www.azmoon.org مراجعه نمايند. انتخاب رشته براي رشته‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي با استفاده از كد دسترسي مندرج در كارنامه اعلام نتايج اوليه آزمون بطور مجزا و از طريق دانشگاه مذكور انجام مي‌پذيرد. متقاضیاني كه در يكي از رشته‌هاي دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي يا دانشگاه آزاد اسلامي پذيرفته شوند، مي‌توانند به دلخواه خود منحصراً در يكي از مؤسسات ثبت‌نام و مشغول به تحصيل شوند.
10- پس از مشاهده كارنامه نتايج اوليه آزمون، آن دسته از متقاضیاني كه در خصوص مندرجات كارنامه (به غير از معدل كارداني و كارشناسي، نام رشته تحصيلي يا نام محل اخذ مدرك كارشناسي) خود سؤالي دارند، ضمن توجه به توضيحات مربوط به كارنامه كه در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و درگاه اطلاع رسانی اين سازمان درج شده، لازم است حداكثر تا تاريخ 1403/03/15 منحصراً از طريق سيستم پاسخ‌گويي اينترنتي در درگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به نشانی http://request.sanjesh.org اقدام نمايند. لذا از متقاضیان تقاضا مي‌شود از ارسال نامه پستي و مراجعه حضوري خودداري نمايند. بديهي است به تمامی مواردي كه از طريق ديگر يا بعد از تاريخ 1403/03/15  واصل شود، ترتيب اثر داده نخواهد شد. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *