شناسنامه رای دهندگان مهر نمی خورد

به گزارش آرمان آرا به نقل از ایرنا، حسین شهابیان اظهار کرد: دستگاه های احراز هویت در همه شعبه های اخذ رای به وزارت کشور و شورای نگهبان متصل شد.

وی ادامه داد: تحت هیچ شرایطی یک فرد نمی تواند ۲ بار رای دهد و دستگاه احراز هویت همه اطلاعات رای دهندگان را ثبت خواهد کرد.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات گفت: اولین اقدام در فرایند اخذ رای آن است که دستگاه احراز هویت در گام نخست کدملی رای دهنده را به وزارت کشور و شورای نگهبان ارسال می کند.

شهابیان با بیان این که همه شعبه های اخذ رای به این شبکه امن متصل هستند، اظهار کرد: بعد از ثبت اطلاعات رای دهنده، دستگاه احراز هویت زمان و ساعت دقیق را در سامانه ثبت خواهد کرد و تحت هیچ شرایطی فرد نمی تواند ۲ بار رای دهد.

این مقام مسوول تصریح کرد: با توجه به فناوری های موجد احراز هویت به درستی انجام خواهد شد و ضرورتی بر ممهور کردن شناسنامه رای دهنده وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، ۲ میلیون و ۴۸۷هزار و ۲۴۴ نفر در مازندران واجد شرایط رای دادن و شرکت در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سطح این استان هستند.

زیر کشور روز یکشنبه ششم خردادماه ۱۴۰۳ فرمان آغاز فرایند برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را صادر کرد؛ انتخاباتی که در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی و تصمیم رؤسای قوای مقننه و قضاییه و سرپرست قوه مجریه، یک‌سال زودتر از زمان خود برگزار می‌شود.

داوطلبان ورود به پاستور از دهم خرداد ماه به مدت پنج روز فرصت ثبت‌نام کردند و پس از آن شورای نگهبان ظرف ۱۰ روز با بررسی صلاحیت نامزدها، روز بیستم خرداد اسامی کاندیداهای نهایی را اعلام کرد تا از همان فردایش تا هفتم تیرماه به تبلیغ و تبیین دیدگاه‌ها و برنامه‌هایشان بپردازند.

مردم روز هشتم تیرماه پای صندوق می روند تا نهمین رئیس جمهور را انتخاب کنند اما در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، رأی‌گیری مرحله دوم برای انتخاب رئیس دولت چهاردهم ۱۵ تیرماه انجام می‌شود.

ستاد انتخابات کشور، کلیات جدول زمان بندی انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را مطابق با اصل ۱۳۱ قانون اساسی بدین شرح اعلام کرده است:‌

۱- صدور دستور شروع انتخابات توسط وزیر کشور به فرمانداران به مدت یک روز و تاریخ اجرای ان دهم خرداد ماه

۲- تشکیل هیات های اجرایی مرکزی و شهرستانی مهلت اجرا یک روز و تاریخ اجرای آن ۱۰ خرداد ماه

۳- ثبت نام از داوطلبان مهلت اجرا پنج روز از زمان انتشار دستور شروع انتخابات و تاریخ اجرای آن ۱۰ تا ۱۴ خردادماه

۴-رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهبان مهلت اجرا هفت روز و تاریخ اجرای آن ۱۵ تا ۲۱ خرداد ماه

۵- انتشار اسامی نامزدها توسط وزارت کشور مهلت اجرا یک روز و تاریخ اجرای آن ۲۲ خرداد ماه

۶- تبلیغات انتخاباتی نامزدها مهلت اجرا ۱۵ روزه و تاریخ اجرای آن ۲۳ خرداد تا ۶ تیر ماه

۷- ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی نامزدها مهلت اجرا یک روز و تاریخ اجرای آن هفتم تیرماه

۸- اخذ رای مهلت اجرا یک روزه و تاریج اجرای آن هشتم تیرماه

۹- انجام مرحله دوم(در صورت لزوم) مهلت اجرا یک روزه و تاریخ اجرای آن ۱۵ تیرماه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *